Studentja shembullore ikë nga Kosova, shkak “dallaveret” që ju bën në konkurs

Lirie Hasani, një studente e dalluar në bachelor dhe master në studimet e saja në UP,…

Bekim Jashari: Sot është vonë për të mos u bërë e pamundur nesër, në mbrojtje të luftës sonë çlirimtare

Shkruan: Bekim Jashari Kjo është dëshmi që lufta jonë ende nuk ka përfunduar, luftën e fituar…

Vajza e Hamëz Jasharit, Besarta, nderohet me titullin “Ambasadore e Paqes”

Vajza e heroit Hamëz Jasharit, Besarta Jashari, dje është nderuar me titullin “Ambasadore e Paqes” nga…

Bekim Jashari kujton heroizmin e Mujë Krasniqit dhe 40 dëshmorëve tjerë

Shkruan: Bekim Jashari Në mëngjesin e acartë të 14 dhjetorit të vitit 1998 Komandanti i Brigadës…

Xhaka e Shaqiri mposhtën Serbinë në stadiumin që do ta marrë Kosova

Zvicra pas fitores ndaj Serbisë, arriti që të kualifikohet në 1/16 e finales së Kampionatit Botëror,…

I ulur në karrocë, Hysni Gucati del para Apelit

Pasi apeluan vendimin, me anë të së cilit, u dënuan me nga katër vjet e gjysmë…

Gruaja e vrarë ishte në javën e fundit të shtatzënisë, nga të shtënat vdiq edhe foshnja

Gruaja e vrarë sot para hyrjes së Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, ishte në javën e…

Bekim Haxhiu: Nesër të korrigjohet padrejtësia historike

  Shkruan: Bekim Haxhiu, deputet i Kuvendit të Kosovës Nesër të korrigjohet padrejtësia historike, në mbledhjen…

Me 27 Nëntor Dita e Forcës, qytetarët mund të vizitojnë kazermat e ushtrisë

NJOFTIM DHE FTESË PËR GJITHË QYTETARËT E VENDIT Të nderuar qytetarë, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca…

Luljeta Shala, deshmorja e vetme femër që ra në kufirin shqiptaro-shqiptar

Krahas djalërisë atdhetare shqiptare, në luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës u radhiten edhe shumë bija…