Ridvan Berisha: Presidente, e dini shumë mirë se keni ndërhy në rastin Pantiq, shihemi në gjyq

Gazetari Ridvan Berisha ka thënë se presidentja Vjosa Osmani Osmani dhe kabineti i saj janë të…

Nenad Rashiq: Dy serbët në Shtërpcë u qëlluan për t’i vrarë, s’kam asnjë dyshim

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë Kurti, Nenad Rashiq, beson se plagosësi i dy të…

Bekim Jashari: Sot është vonë për të mos u bërë e pamundur nesër, në mbrojtje të luftës sonë çlirimtare

Shkruan: Bekim Jashari Kjo është dëshmi që lufta jonë ende nuk ka përfunduar, luftën e fituar…

Sali Berisha: Shtëpia ime ka qenë bazë e UÇK-së në kohën e luftës

Ish- kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka deklaruar se shtëpia e tij në Viçidol të Tropojës,…

Bekim Jashari kujton heroizmin e Mujë Krasniqit dhe 40 dëshmorëve tjerë

Shkruan: Bekim Jashari Në mëngjesin e acartë të 14 dhjetorit të vitit 1998 Komandanti i Brigadës…

KFOR-i dërgon automjete të rënda në Veri– Kur do të nis largimi i barrikadave?

Barrikadat në Veriun e Kosovës vazhdojnë të qëndrojnë në disa nga rrugët që qojnë në dy…

Bekim Jashari: Për veriun jemi të gatshëm, kërkoj unitet politik

Shkruan: Bekim Jashari “Republika e Kosovës si shtet i pavarur, është ndërtuar mbi parimet demokratike që…

Lajmi i fundit për vizat: Ambasadorët e BE-së i japin dritën jeshile liberalizimit

Ambasadorët e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian janë pajtuar për liberalizimin e vizave për shtetasit e…

“Mashtrimi” i madh me banesa në Skenderaj, pushteti aktual mundohet të përmirësojë shkeljet e bëra në 2009

Me propozim të Kryetarit të Komunës së Skenderajt, Fadil Nura dhe me mbeshtetjen e asambleistëve të…

Bekim Haxhiu: Nesër të korrigjohet padrejtësia historike

  Shkruan: Bekim Haxhiu, deputet i Kuvendit të Kosovës Nesër të korrigjohet padrejtësia historike, në mbledhjen…