Bëhu Pjesë e Udhëtimit të Sherimit për Edona Leci

Ju shkruajmë sot me një lutje të ngrohtë dhe një thirrje të madhe për solidaritet. Një…

“E humba kontrollin”, deklarohet babai, foshnja e të cilit i thanë se ishte gjallë, më pas se kishte vdekur

  Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK mbrëmjen e së mërkurës ka ndodhur një ngjarje e…

E quditshme: Gruaja lind binjakët me baballarë të ndryshëm

Një 19 vjeçare solli në jetë dy binjakë me baballarë të ndryshëm, pasi kishte kryer marrëdhënie…

Mjekët e QKUK-së kërkojnë rritje pagash prej 50 %

Shoqata sindikale e QKUK-së ka kërkuar të martën, rritje pagash prej 50 për qind, me arsyetimin…

Mjeku kosovar fajëson mërgimtarët për rritjen e numrit të të infektuarve me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 393 raste të reja me Covid-19 nga…

E rëndë: Gjendet pa shenja jete brenda furgonit një 53-vjeçar në Mitrovicë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Mitrovicë, ku një person është gjetur…

Pacientes i largohet tumori 10kg në Spitalin e Pejës

Një paciente e gjinisë femërore e moshës 39 vjeçare është operuar me sukses në Spitalin e…

Për një tavolinë prej 80 mijë eurove që se kishte QKUK, pacientët shpenzuan në privat deri në 20 mijë euro

Klinika e Ortopedisë në QKUK, për herë të parë, është pajisur me një tavolinë operative e…

Dy foshnje me COVID-19 në QKUK, njëra në gjendje të rëndë shëndetësore

Dy foshnje në Klinikën e Neonatologjisë dhe dy fëmijë në Klinikën e Pediatrisë në Qendrën Klinike…

Ndahen 5.5 milionë euro për vazhdimin e mbështetjes së stafit shëndetësor

Qeveria e Kosovës ka vendosur të ndajë 5.5 milionë euro për të vazhduar shtesat mbi pagën…