“Mbledhje Komemorative në Drenas për Ish-Komandantin e UÇK-së, Zejnullah Prokshi”

Sot, në Sallën e Kulturës në Drenas, nën patronatin e kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz…

Njoftim për ndarjen nga jeta të veteranit të UÇK-së, Hajzer Gruda

Me dhimbje të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta në moshën 66 vjeçare të veteranit të Ushtrisë…

“Lamtumira e Fundit me Nderime Ushtarake: Nje Veteran i Luftës Njihet për Shërbimin e Tij të Shkëlqyeshëm”

Sot u mblodhen për të shprehur lamtumirën fundit për një njeri të lavdishëm, një veteran të…

Vetërani i Luftës ndahet nga Jeta, Por Trashëgimia e Tij Rron

Kur ndryshon jeta e një veteranit të luftës, është një moment i thellë dhe i shenjtë…

Lojtari i Kosovës U17 vdes në fushën e lojës

FOTO: Erion Kajtazi me fanellën e Kosovës Erion Kajtazi, futbollisti i ri i Trepçës ’89 dhe…

E dhimbshme: Vdes Seremb Gjergji

Ka vdekur ish gazetari dhe ish – kandidati i pavarur për president të Republikës së Kosovës…

Gruaja e vrarë ishte në javën e fundit të shtatzënisë, nga të shtënat vdiq edhe foshnja

Gruaja e vrarë sot para hyrjes së Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, ishte në javën e…

Gjenden trupat e pajetë të babë e bir në Malësi të Madhe, i mori rrjedha e ujit

Trupat e pajetë të babë e bir, të cilët u rrëmbyen ditën e djeshme nga rrjedha…

“Na këpute shpirtin o vlla”, postimet prekëse të familjarëve pas vdekjes tragjike të të riut në Deçan

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në Isniq të Deçanit, ku humbi jetën i riu Elvis…

E dhimbshme sa s’ka më, 20 vjeçari që vdiq në Klinë ishte kadet i Policisë, ishte nisur për në Akademi

Reshjet e shiut dhe pasoja e saj kanë mbetur nën hijen e një rasti tragjik mëngjesin…