Thellohet kriza në Kosovë: Një metër dru, shkon deri në 100 euro

Një metër dru në Prishtinë është duke u shitur nga 70 deri në 100 euro. Qytetarët…

KEDS paralajmëron dimër të vështirë: Çmimet priten të jenë deri në 1000 euro për megavat

“Fatkeqësisht është rritur me 10 për qind konsumi krahasuar me vitin e kaluar, për javën e…

Këto janë çmimet e derivateve të përcaktuara për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar dje çmimoren e re të karburanteve e cila…

FERMERI KOSOVAR QË KULTIVON 50 KRERË BUALLICA, 60 EURO 1 KG TLYN / GJALPË (VIDEO)

Qumështi i buallicave është një ndër më të shendetshmit, shkruan RepublikaOnline Vetitë e tij janë te…

Mos e blini këtë lloj të salsices në market, përbën rrezik të lartë për shëndetin

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Shqipëri, ka bërë të ditur se salsiçet Wudy, pas analizave laboratorike,…

Ky është fermeri që e nisi me një dhi, sot i ka 430 dhi, 140 dele dhe 30 krerë lopë(VIDEO)

Fshati Vërbicë e Zhegocit, komuna Gjilan e cila gjendet në një lartësi mbidetare prej rreth 1100…

Lirohet nafta, këto janë çmimet e derivateve për 48 orë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar tavanin e çmimeve të derivateve që do të…

Po bie çmimi i naftës, ja sa do të kushtojë në 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar tavanin për çmimet e derivateve në 24 orët…

Biznesmeni Piraj jep lajmin e mirë për çmimet e artikujve ushqimor

Biznesmeni i njohu Burim Piraj ka njoftuar se shumë shpejtë pritet të ketë lirim të çmimeve…

Pronari i “Meka” jep shembull: 1000 euro dhuratë për çdo fëmijë që lindin punëtorët e tij, 2000 euro për bineq

Pronari i “Meka Hallall Food”, Burim Piraj, ka bërë një njoftim jo të zakonshëm. Ai ka…