Fotoreporterët e futbollit: Dashuria për Kombëtaren na motivon

F.Bytyqi/RTKLive Fotografitë në terren sportive jo rrallëherë pasqyrojnë dhe sjellin emocione të mëdha tek adhuruesit e…

Fitore Mbresëlënëse e Drenicës ndaj Ferizajt në Futbollin U17 me Rezultat 4-1

Në xhiron e fundit të futbollit U17, Drenica shënoi një fitore të shkëlqyeshme kundër Ferizajt me…

“Drenica Kërkon Rikthimin në Ndeshjen e Dytë të Gjysmëfinales kundër Liqenit”

Ekipi i Drenicës, edhe pse humbi mbrëmë nga Liqeni me rezultat 1-4, shpresat për arritjen në…

Drilon Haxhijaj shpallet Golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës në futsall!

Me krenari dhe emocion të madh njoftojmë se Drilon Haxhijaj është shpallur Golashënuesi më i mirë…

“Drenica vs. Liqeni: Gjysmëfinalja e Futsallit që S’duhet Humbur!”

FC Drenica 🆚FC Liqeni 📌E Shtune 25/05/2024 🕧21:00 📍Palestra “Ilaz Kodra”Skenderaj 📺 Live në faqen zyrtare…

“Një Kapitull i Ri në Fushën e Sportit: Lamtumira për Një Gazetare të Shquar”

Në fund të një rrugëtimi të gjatë dhe të frytshëm, një figurë e rëndësishme e gazetarisë…

“Magjia e Momentit: Një Gol për Historinë”

Sot U19 KF DRENICA fitoj ndaj KF LLAPIT me rezultat 2-1 Një gol i bukur nuk…

Trajneri i Ri Përballë Sfidave të Reja në Futbollin

Trajneri i ri, Afrim Jashari , zyrtarisht ka nisur detyrën e tij në Kf Drenica .…

    Profili i Ri i Kryetrajnerit në Krye të Ekipit Futbollistik Drenic

Në një kohë kur shpresat dhe pasionet janë lartë në qiell, një kryetrajner i ri ka…

Ballkani luan për kalimin e grupit ndaj Dinamo Zagrebit

Për të kualifikuar në fazën tjetër të Ligës së Konferencës, Ballkani duhet të fitojë ndeshjen e…