Xhaka e Shaqiri mposhtën Serbinë në stadiumin që do ta marrë Kosova

Zvicra pas fitores ndaj Serbisë, arriti që të kualifikohet në 1/16 e finales së Kampionatit Botëror,…

Ish-futbollisti nga Mitrovica që sot jeton në Beograd, Xhevat Prekazi, mbështet fuqishëm Serbinë në Kupën e Botës

Xhevat Prekazi, me prejardhje nga Mitrovica, ish-futbollist i Partizanit, Hajduk Splitit dhe Galatasarayt, ka thënë se…

Igball Jashari këndon këngën për Adem Jasharin, në prezantimin e tij si futbollist i Fc Prishtinës /VIDEO

Nipi i Rifat Jasharit, Igball Jasharit sot është prezantuar si futbollisti më i ri i Fc…

Infantino bën homazhe te shtatorja e legjendës, Fadil Vokrri

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka bërë homazhe para shtatores së legjendës Fadil Vokrri.I pari i…

Shqipëria e mbylli Ligën e Kombeve pa asnjë fitore

Katër ndeshje, asnjë fitore. Vendi i fundit në tabelë. Kombëtarja e Shqipërisë e ka mbyllur një…

Këtu mund t’i blini online biletat për ndeshjen Kosovë – Qipro

  Biletat për ndeshjen e Ligës së Kombeve mes Kosovës dhe Qipros mund të blihen online…

Ndërron jetë aksidentalisht në moshë të re futbollisti kosovar, ish klubi ja dedikon fitoren

Futbollisti 17 vjeçar Dren Bajrami, ka ndërruar jetë pas një aksidenti në Itali.

Bajrami dyshohet se ka rënë nga dritarja e dhomës së tij, në një strehimore në Udine të Italisë ku ishte i strehuar tash e disa muaj.

Dreni ishte lindur më 21.11.2004 në fshatin Piranë të Prizrenit.

Vdekja e tij ka tronditur edhe klubin e KF Piranës ku kishte luajtur Dreni Bajrami.

Në nderim të tij, klubi i Piranës sot në ndeshjen të cilën e fituan me rezultat 5-0 ndaj KF Arbanës, fillimisht e nderuan me një minutë heshtje, ndërsa në fund fitoren ja kanë dedikuar futbollistit Dren Bajrami.

”PUSHO NË PAQE, DREN BAJRAMI, FITORJA TË DEDIKOHET TY

Të dashur, përkrahës të KF Pirana, sot zhvilluam ndeshjen kundër KF Arbana në stadiumin e fshatit Serbicë, me një minut heshtje, në nderim të ish lojtarit tonë, Drenit.”, thuhet në njoftimin e klubit.

– Advertisement –

Gjest fantastik i referit kryesor në takimin Drenica-Prishtina

Albi Mall Superliga  gjiroja e VIII ku në këtë takim që u zhvillua në stadiumin Bajram…

Flamuri kuqezi do të valojë në Beograd, Abakarov mposht serbin dhe kalon në finale

Një sukses shumë të madh ka arritur mundësi i Shqipërisë, Zelimkhan Abakarov të premten. Ai është…

Aksidentohet aeroplani, Skuadra e Ballkanit shpëton nga Tragjedia gjatë kthimit për Prishtinë

Skuadra e Ballkanit është përballur me një moment i cili mund të ishte tragjik gjatë kthimit…