“Lamtumira e Fundit me Nderime Ushtarake: Nje Veteran i Luftës Njihet për Shërbimin e Tij të Shkëlqyeshëm”

Sot u mblodhen për të shprehur lamtumirën fundit për një njeri të lavdishëm, një veteran të…

Një Homazh për Nderin e Dëshmorëve dhe Martirëve në Varrezat e Fshatit Polac

Sot, në 25 vjetorin e rënies të Dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Polac,Bekim Jashari  bëri homazhe…

“Magjia e Momentit: Një Gol për Historinë”

Sot U19 KF DRENICA fitoj ndaj KF LLAPIT me rezultat 2-1 Një gol i bukur nuk…

Vetërani i Luftës ndahet nga Jeta, Por Trashëgimia e Tij Rron

Kur ndryshon jeta e një veteranit të luftës, është një moment i thellë dhe i shenjtë…

Trajneri i Ri Përballë Sfidave të Reja në Futbollin

Trajneri i ri, Afrim Jashari , zyrtarisht ka nisur detyrën e tij në Kf Drenica .…

🌟 *Nga Prekazi te X Factor Danimarkë: Vëllezërit SELMANI* 🌟

Vëllezërit Selmani  tronditin Danimarkën në X Factor! Me origjinë nga Prekazi, Kosovë, dhe rritur në Danimarkë,…

Në Kujtim të Dëshmorit Ilir Lushtaku: Turneu Tradicional në Futboll për Veteranë

Për nder të rënjes të dëshmorit ILIR LUSHTAKU , do të mbahet turneu tradicional në futboll…

Kush po e deformon EMBLEMËN E UÇK-së dhe pse.!?

Formën, ngjyrat  të EMBLEMËS  së  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës  të tjetërsohen në Skenderaj, pas sa e…

Urime Ramazani!

Zemra  gëzohet sot me ardhjen e muajit të bekuar, muajit të shenjtë të Ramazanit. Në këtë…

Lajmi i hidhur për fshatin Polac, vdes 84 vjeçari

Ka vdekur në moshën 84 vjeçare Imer Sdri Xani nga fshati Polac  Lajmin për vdekjen e…