Një 100-vjeçar dyshohet se ka bërë vetëvrasje me granatë të dorës

Një person i moshës rreth 100-vjeçare dyshohet se ka bërë vetëvrasje me granatë të dorës. Ngjarja…

Në Alpet zvicerane valëvitet Flamuri i UÇK-së

 Një grup alpinistësh nga Kosova të cilët jetojnë në Zvicër, prej disa kohësh ngjisin majat e…

E fundit, vajza që mbahej me zinxhir shtrohet në spitalin psikiatrik

Historia e “Gurit të Plakes”

  Guri i Plakës është një legjendë, tregim nga goja e popullit që kanë lënë gjurmë…

Hera e parë në Kosovë, M8 competition seria e fundit arrin në Drenicë

Kjo veturë gjigante është hera e parë që ka hyrë në piken kufitare në Merdare ,…

Shpallje për dokument të humbur

Është humbur  dokumenti me datën 10/07/2022/  në komunen e Skenderajit nga Firma :Iliri rent SHPK çertifikata…

Shteti i saj nuk e njeh Kosovën,Ajo bëri tatuazh shqiponjën me dy koka

  Meshcheriakova ka thënë për “The Geopost” se tatuazhin e ka bërë në shenjë të solidaritetit…

Ganimete Musliu viziton Voskopojën dhe pi ujë në kroin e këtij vendi

“Një nder vendet qe vlen të vizitohet në Shqiperi është edhe Voskopoja. Voskopoja është një komunë…

Ferrari i vitin 1962 që qëndroi në garazh për 40 vite – u shit merrjep për 140 mijë euro

Një Ferrari i vjetër që po përshkruhet si “foleja e ndryshkut” pa ulëse dhe vrima në…

E pabesueshme, shkuan në zonë malore, hasin në gjarprin gjigant (Video)

Një grup punonjësish në Republikën Dominikane, mbetën të habitur kur gjatë punimeve në një zonë malore…