Gjeni Banesat e Ëndrrave Tuaja në Qendër të Qytetit!

Kjo është një mundësi e rrallë për të blerë një banesë të re në një nga…

Pasardhësit e familjes Jashari sot nga Prekazi në Veri

Pasardhësit e familjes Jashari Hamez e Ademi ishin sot në Veri dhe vizituan pllaken ku u…

🌟 *Nga Prekazi te X Factor Danimarkë: Vëllezërit SELMANI* 🌟

Vëllezërit Selmani  tronditin Danimarkën në X Factor! Me origjinë nga Prekazi, Kosovë, dhe rritur në Danimarkë,…

Në Kujtim të Dëshmorit Ilir Lushtaku: Turneu Tradicional në Futboll për Veteranë

Për nder të rënjes të dëshmorit ILIR LUSHTAKU , do të mbahet turneu tradicional në futboll…

Kush po e deformon EMBLEMËN E UÇK-së dhe pse.!?

Formën, ngjyrat  të EMBLEMËS  së  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës  të tjetërsohen në Skenderaj, pas sa e…

Urime Ramazani!

Zemra  gëzohet sot me ardhjen e muajit të bekuar, muajit të shenjtë të Ramazanit. Në këtë…

74 vjetori i heroit Hamëz Jashari

Dita e ditëlindjes së një heroje kombëtare është një rast i veçantë për të shprehur respektin…

Sot shenhet 16 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës

Sot shenhet 16 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës Sot, Gjeneral Nuredin Lushtaku së bashku…

26 vjet nga sulmi i dytë në familjen Jashari

Sot shënohet 26-vjetori i sulmit të dytë mbi familjen Jashari në Prekaz. Më 22 janar të…

Njihuni me humanistin nga Drenica që jeton dhe vepron në Gjermani

Alfredi Dibrani  dhe bashkëshortja e tij janë një çift  i shkëlqyeshëm prind i dy fëmijëve  Jetojn…