Rritja e çmimit të vezëve, ironizon Bufi: Me tja nis me bo vo

Shtrenjtimi i vezëve në Kosovë nuk ka të ndalur. Një rritje e madhe u vërejt ditën…

Babai përcjell djalin për gurbet: A more bab, mle vet, ma kpute shpirtin

  Ah more Bab Edhe ti mshkove ne gyrbet Boll kom bo apel edhe permes kanges…

Protestë kundër vizitës së Trëndafilovës në Kosovë nga OVL e UÇK-së

Faton Klinaku, ushtrues i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare…

Drenica mposhtë ekipin e madh Prishtinën

Drenica ka shënuar fitore të rëndësishme prej 2-1 ndaj Prishtinës, duke përmbysur rezultatin në Skenderaj, shkruan…

Shala: Rrahman Jasharaj është njeriu më i ndershëm që e kam njohur ndonjëherë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës dhe deputeti i LDK-së, Kujtim Shala ka thënë se kryetari i…

Humbje e madhe, vdes ish drejtori i Gjimnazit “Hamëz Jashari”

Pas një semundje të rëndë ka vdekur sot veprimtari i njohur, ish drejori i Gjimnazit “Hamëz…

U nisën nga Prishtina me biçikletë për në Hagë

U nisën nga Prishtina drejt Italisë dhe me biçikletat e tyre ia mësynë edhe Hagës, në…

Jep dorëheqje drejtori i përgjithshëm i policisë pas rastit të dhunimit të 11-vjeçares

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se ka pranuar kërkesën për…

Si ndodhi aksidenti ku mbeten të vdekur 32 qytetarë nga Turqia

Të paktën 32 persona kanë humbur jetën dhe 50 janë lënduar sot në dy aksidente trafiku…

Shmanget një tragjedi ajrore, dy pilotët i zuri gjumi, i shpëtoi alarmi!

Në vend që të fillonin zbritjen në Addis Ababa, dy pilotë të Ethiopian Airlines flinin të…