Ndalet në kufirin serb autobusi i Kosovës, gjinden në të ilegalisht mijëra cigare

Në ditën e dytë të vitit 2021, doganierët serb kanë parandaluar një përpjekje për kontrabdanë në…

Dy persona arrestohen për sulm ndaj policisë, në shtëpi iu gjeti drogë e armë

Janë arrestuar dy persona në Gjilan pasi kanë kundërshtuar dhe sulmuar zyrtarët policorë në kryerje të…

Vdes 19 vjeçarja nga Mitrovica, teksa priste përshtatjen e veshkës me dhuruesin

Ka vdekur 19 vjeçarja Nazlije Sherifi, e cila po vuante nga një sëmundje e rëndë. Lajmin…

Pamje mahnitese në Bjeshkët e Rugovës nga fotografi, Endrit Nura

Pamje mahnitese në Bjeshkët e Rugovës nga fotografi, Endrit Nura. Kur jemi në kohën e dimrit,…

Arrestohët e më pas lirohet një person në Skënderaj, pasi shtiu me armë zjarri

Policia e Kosovës ka njoftuar për një person të arrestuar në komunën e Skënderajt. Mësohet se…

NË NATËN FESTIVE TË VITIT TË RI, 13 TË LËNDUAR

Numri i të lënduarve nga mjetet piroteknike bie për 50% nga viti i kaluar. Kur ora…

Lajm i mirë nga Bekim Jashari për qytetarët e Skenderajt: 100 euro për secilin fëmijë të lindur

Besarta Hamëz Jashari në darkë me pasardhësit e familjës

Në një postim në profilin e saj në facebook, Besarta Hamëz Jashari ka publikuar një foto…

Nga sot, 26 komuna në Zonën e Gjelbër

  Përmes një postimi në llogarinë e tij facebook, Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj  ka bërë…

Nesër, Takimi i dytë i Kryetarit Jashari me Publikun

Nesër me datën 24.12.2020 ( e enjte), do të mbahet Takimi i dytë me Publikun i…