Dardanët sonte kundër Helvetikëve në Fadil Vokrri

 Kosova është sonte nikoqire e Zvicrës në kuadër të ndeshjes kualifikuese për “Euro 2024”. Dardanët i…

Kryetari Nura nuk e mban premtimin e dhënë për notarët

Me 22 dhe 23 gushte është mbajt kampionati i Kosovës ne not në pishine 50m zllakuqan…

Nis mbështetja e qytetarëve me pako ushqimore, përkrahen edhe nga Bekim Jashari

  Pas katastrofës që ndodhi ditë me parë në Skenderaj, sot ka filluar shpërndarja e pakove…

Ridvan Berisha: Presidente, e dini shumë mirë se keni ndërhy në rastin Pantiq, shihemi në gjyq

Gazetari Ridvan Berisha ka thënë se presidentja Vjosa Osmani Osmani dhe kabineti i saj janë të…

Dëmtohet fotografia që bëri histori

  Cilësohet si një nga momentet që e përshkruan më së miri dhimbjen e shqiptarëve. Andaj…

Kurti kurrë s’na ka vizituar, s’po kem as bukë me ngrënë

Bajram Qerkini, edhe pse në moshë të shtyrë mbetet që nga pas lufta zëri i familjarëve…

Nenad Rashiq: Dy serbët në Shtërpcë u qëlluan për t’i vrarë, s’kam asnjë dyshim

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë Kurti, Nenad Rashiq, beson se plagosësi i dy të…

Rritja e çmimit të vezëve, ironizon Bufi: Me tja nis me bo vo

Shtrenjtimi i vezëve në Kosovë nuk ka të ndalur. Një rritje e madhe u vërejt ditën…

Kosova me memorial do t’i kujtojë fëmijët e vrarë gjatë luftës

  Lufta e viteve 1998-99 me Serbinë i shkaktoi Kosovës plagë të mëdha, prej të cilave…

Dhuratat e shpërndara nga kryetari i Skenderajt të kompanisë me bazë në Beograd

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura, së bashku me drejtorin e Arsimit, kanë shpërndarë dhurata ne insitucionin…