Nis mbështetja e qytetarëve me pako ushqimore, përkrahen edhe nga Bekim Jashari

  Pas katastrofës që ndodhi ditë me parë në Skenderaj, sot ka filluar shpërndarja e pakove…

Dëmtohet fotografia që bëri histori

  Cilësohet si një nga momentet që e përshkruan më së miri dhimbjen e shqiptarëve. Andaj…

Kurti kurrë s’na ka vizituar, s’po kem as bukë me ngrënë

Bajram Qerkini, edhe pse në moshë të shtyrë mbetet që nga pas lufta zëri i familjarëve…

Nenad Rashiq: Dy serbët në Shtërpcë u qëlluan për t’i vrarë, s’kam asnjë dyshim

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë Kurti, Nenad Rashiq, beson se plagosësi i dy të…

Rritja e çmimit të vezëve, ironizon Bufi: Me tja nis me bo vo

Shtrenjtimi i vezëve në Kosovë nuk ka të ndalur. Një rritje e madhe u vërejt ditën…

Kosova me memorial do t’i kujtojë fëmijët e vrarë gjatë luftës

  Lufta e viteve 1998-99 me Serbinë i shkaktoi Kosovës plagë të mëdha, prej të cilave…

Dhuratat e shpërndara nga kryetari i Skenderajt të kompanisë me bazë në Beograd

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura, së bashku me drejtorin e Arsimit, kanë shpërndarë dhurata ne insitucionin…

Kosovarët më së shumti u besojnë FSK-së dhe Presidencës

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë ka publikuar raportin “Perceptimet publike për besimin, korrupsionin dhe integritetin…

Eskalon situata, Protestuesit serb thyejnë kordonin e policisë, i afrohen kufirit me Kosovën

Grupet djathtiste serbe të cilat ishin duke protestuar në kufirin në Jarinjë, kanë thyer për një…

Familjarët e Kadri Veselit vizitojnë ish-krerët e UÇK-së në Hagë

  Vëllezërit e Kadri Veselit, Ismeti dhe Veseli dhe familjarët tjerë kanë qëndruar për vizitë në…