Deputetja britanike e quan Daçiqin “Sloba i vogël”

Pas lëshimit të sallës nga e mbijetuara e dhunës seksuale, Shyhrete Tahiri – Sylejmani, kjo për…

Izraeli pranon Palestinën shtet, deklarata historike e kryeministrit izraelit në OKB

Një deklaratë “historike”, e pritur me dekada, ishte ajo e kryeministrit izraelit Yair Lapid në Asamblenë…

Arabia Saudite planifikon ta dërgojë një grua në hapësirë vitin e ardhshëm

Foto: AP Arabia Saudite ka bërë të ditur të enjten, se do të lansojë një program…

Ky është i riu shqiptar që u hodh nga ura

Një 25-vjeçar me origjinë shqiptare është hedhur nga një urë me lartësi 10 metra në qytetin…

Misi i Ukrainës i bashkohet Iuftës: Kam gati një pIumb për Putinin

Ish-mbretëresha e bukurisë, e cila ndërroi mënyrën e jetesës me vijën e parë të Iuftës në…

Joe Biden nominon për ambasador të Amerikës në Mal të Zi shqiptarin nga Maqedonia e Veriut

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka nominuar për ambasador të SHBA-së…

Presidenti Biden: Kancerit do t’i japim fund

Kanë kaluar 60 vjet që kur presidenti amerikan John Kennedy mbajti fjalimin e tij ikonik, duke…

Ja ku u gjetën 3 vajzat kosovare të humbura në Gjermani

Tri kosovaret Denisa, Anila dhe Suela që u raportuan si të zhdukura, janë rikthyer. Sipas policisë,…

Mbi 3 mijë njerëz humbën jetën, sot 21 vite nga sulmi i tmerrshëm i 11 shtatorit në SHBA

Sot bëhen 21 vjet që nga 11 shtatori i vitit 2001, kur u kryen sulmet më…

Liz Truss, kryeministre e re e Britanisë

Liz Truss ka fituar të hënën, garën në Partinë Konservatore për të marrë postin e lideres…