Drenica triumfon në shtëpi

Drenica triumfoi në këtë ndeshje me një rezultat prej 3-1 dhe dy gola shënuar brenda dy minutave të rëndësishme. Rezultati u barazua në minutën e 52-të, pas një asisti nga Lion Cahani, kur Auron Hamiti shënoi gol për Drenicën. Pastaj, në minutën e 54-të, Hamiti shënoi përsëri, duke i dhënë Drenicës epërsinë 2-1.

Edhe pse Suhareka kishte marrë epërsinë e hershme në ndeshje me golin e Mevlan Zekës në minutën e 18-të, ky mbeti goli i vetëm i tyre në këtë ndeshje. Ndeshja përfundoi me golin e tretë të Drenicës, që u shënuar në minutën e 87-të nga Sunaj Hasani, duke thelluar epërsinë në 3-1.

Me këtë fitore, Drenica ka grumbulluar 15 pikë gjithsej në Ligën e Parë, ndërsa Suhareka gjendet në pozitën e dytë me 16 pikë. Është një fitore e madhe për Drenicën, dhe ekipi duket se po shkon drejt një performance të mirë në këtë sezon të Ligës së Pare./Okarinapress/