KF “Drenica” deklason KF “Ulpiana” me rezultat të thellë në 1/8 e Kupës së Kosovës

Sot, KF ” Drenica” ka zhvilluar ndeshjen me KF “Ulpiana” në fushën sintetike në Drenas, ndeshje e cila përfundoi me rezultat 4-0, në favor të KF “Drenica”.

Klubi futbollistik nga Skenderaj KF “Drenica” po tregon rezultate të mira në lojet e saj që është duke i zhvilluar në këtë përiudhë.

Lojtarët që shenuan golat janë: Donald Rapo  në minutën e 14-të të ndeshjes.   Disa sekonda para fundit të pjesës së parë me anë të Zabërgjës u shenua goli i dytë, pastaj Kreshnik Uka në minutën e 53-të shenoi golin e tretë   dhe goli i fundit u shenua në minutën e 81.

Këto janë rezultatet e tjera:

Prishtina – Drita 0:0, mbyllet ndeshja në vazhdime  Prishtina kalon në çerekfinale pas fitores 1-0

Llapi – Ballkani 0:0 Loja shkon në penallti, ku fiton LLapi