Familjarët e Kadri Veselit vizitojnë ish-krerët e UÇK-së në Hagë

  Vëllezërit e Kadri Veselit, Ismeti dhe Veseli dhe familjarët tjerë kanë qëndruar për vizitë në…

Studentja shembullore ikë nga Kosova, shkak “dallaveret” që ju bën në konkurs

Lirie Hasani, një studente e dalluar në bachelor dhe master në studimet e saja në UP,…

Bekim Jashari: Sot është vonë për të mos u bërë e pamundur nesër, në mbrojtje të luftës sonë çlirimtare

Shkruan: Bekim Jashari Kjo është dëshmi që lufta jonë ende nuk ka përfunduar, luftën e fituar…

Vajza e Hamëz Jasharit, Besarta, nderohet me titullin “Ambasadore e Paqes”

Vajza e heroit Hamëz Jasharit, Besarta Jashari, dje është nderuar me titullin “Ambasadore e Paqes” nga…

Sali Berisha: Shtëpia ime ka qenë bazë e UÇK-së në kohën e luftës

Ish- kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka deklaruar se shtëpia e tij në Viçidol të Tropojës,…

Bekim Jashari kujton heroizmin e Mujë Krasniqit dhe 40 dëshmorëve tjerë

Shkruan: Bekim Jashari Në mëngjesin e acartë të 14 dhjetorit të vitit 1998 Komandanti i Brigadës…

KFOR-i dërgon automjete të rënda në Veri– Kur do të nis largimi i barrikadave?

Barrikadat në Veriun e Kosovës vazhdojnë të qëndrojnë në disa nga rrugët që qojnë në dy…

Bekim Jashari: Për veriun jemi të gatshëm, kërkoj unitet politik

Shkruan: Bekim Jashari “Republika e Kosovës si shtet i pavarur, është ndërtuar mbi parimet demokratike që…

Lojtari i Kosovës U17 vdes në fushën e lojës

FOTO: Erion Kajtazi me fanellën e Kosovës Erion Kajtazi, futbollisti i ri i Trepçës ’89 dhe…

Xhaka e Shaqiri mposhtën Serbinë në stadiumin që do ta marrë Kosova

Zvicra pas fitores ndaj Serbisë, arriti që të kualifikohet në 1/16 e finales së Kampionatit Botëror,…