Ballkani luan për kalimin e grupit ndaj Dinamo Zagrebit

Për të kualifikuar në fazën tjetër të Ligës së Konferencës, Ballkani duhet të fitojë ndeshjen e sotme kundër Dinamo Zagrebit. Megjithatë, kjo nuk është e mjaftueshme në vetvete. Pozita në tabelë dhe kualifikimi përcaktohen nga disa faktorë, duke përfshirë rezultatin e ndeshjes së tjera në grup.

Kjo do të thotë se përveç fitores së ndeshjes së sotme, është e rëndësishme që skuadra të mbështetet nga rezultatet e tjera në grupin e tyre. Nëse ekipet tjera në grup bëjnë barazime ose humbin, kjo mund të favorizojë kualifikimin e Ballkanit me fitore ndaj Dinamos  në fazën tjetër.

Kjo është një përpjekje e rëndësishme për Ballkanin dhe do të jetë interesante të shikohet se si zhvillohen ngjarjet në këtë grup të Ligës së Konferencës.

Ekipi i Ilir Dajës vjen nga një formë jo e mirë në Evropë me dy humbje dhe një barazim nga tri ndeshjet e fundit, por synon befasinë e madhe, pasi me një fitore mund të kualifikohet në fazën tjetër

Daja tha  në konferencë para ndeshjes me Dinamo Zagrebin: Nuk kemi ardhur të dorëzuar, luajmë gjithçka për gjithçka/OkarinaPress/