Zbulohet Përmendorja e Leotrim Ahmetit në 25 Vjetorin e Çlirimit të Skenderajt

Më 25 vjetorin e çlirimit të Skenderajt, ky qytet përkujton një nga ngjarjet më të rëndësishme…

Fotoreporterët e futbollit: Dashuria për Kombëtaren na motivon

F.Bytyqi/RTKLive Fotografitë në terren sportive jo rrallëherë pasqyrojnë dhe sjellin emocione të mëdha tek adhuruesit e…

“Mbledhje Komemorative në Drenas për Ish-Komandantin e UÇK-së, Zejnullah Prokshi”

Sot, në Sallën e Kulturës në Drenas, nën patronatin e kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz…

“Mbyllja e Vitit Shkollor në Osllo : Një Festë e Suksesit dhe Bashkimit Kombëtar”

Sot, në hapësirat e QIKSHN-së, u realizua mbyllja me shumë sukses e vitit shkollor. Ashtu siç…

Njoftim për ndarjen nga jeta të veteranit të UÇK-së, Hajzer Gruda

Me dhimbje të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta në moshën 66 vjeçare të veteranit të Ushtrisë…

“Lirimi i Gani Gecit nga Burgu: Një Kapitull i Ri për Një Figurë të Njohur Politike”

Lirimi i Gani Gecit nga burgu shënon një ngjarje të rëndësishme për të dhe për familjen…

Fitore Mbresëlënëse e Drenicës ndaj Ferizajt në Futbollin U17 me Rezultat 4-1

Në xhiron e fundit të futbollit U17, Drenica shënoi një fitore të shkëlqyeshme kundër Ferizajt me…

“Drenica Kërkon Rikthimin në Ndeshjen e Dytë të Gjysmëfinales kundër Liqenit”

Ekipi i Drenicës, edhe pse humbi mbrëmë nga Liqeni me rezultat 1-4, shpresat për arritjen në…

Ofertë Speciale: Banesa të Reja në Shitje me Zbritje!

Në qendër të qytetit Drenas , afër të gjitha shërbimeve, ju bëheni me banesë të re…

Drilon Haxhijaj shpallet Golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës në futsall!

Me krenari dhe emocion të madh njoftojmë se Drilon Haxhijaj është shpallur Golashënuesi më i mirë…