Lajm i mirë nga Bekim Jashari për qytetarët e Skenderajt: 100 euro për secilin fëmijë të lindur

Besarta Hamëz Jashari në darkë me pasardhësit e familjës

Në një postim në profilin e saj në facebook, Besarta Hamëz Jashari ka publikuar një foto…

Nga sot, 26 komuna në Zonën e Gjelbër

  Përmes një postimi në llogarinë e tij facebook, Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj  ka bërë…

Edi Rama: Kosovën nuk do t’a lemë në pritje

  Sot, Edi Rama ka njoftuar që Shqipëria ka siguruar 500 mijë doza të vaksinës anti…

SHTATË TË VDEKUR DHE 234 RASTE TË REJA ME COVID-19

Shtatë persona kanë vdekur brenda 24-orëve të fundit në kosovë si pasojë e infektimit me Coronavirus. …

Bekim Haxhiu grisë veshjet mbrojtëse të mjekëve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka akuzuar qeverinë Kurti dhe qeverinë Hoti për…

Analisti Abdullahu i bashkohet PDK-së

Analisti Faton Abdullahu ka aderuar në Partinë Demokratike të Kosovës. Abdullahu ka thënë se ka arsye…

Bekim Jashari bënë kërkesë që të ndahen mjete për ndërtimin e banesave për familjet e dëshmorëve në Skenderaj, merr përkrahje nga ky grup parlamentar

Kryetari i Komunës se Skenderajt, Bekim Jashari ka bërë kërkesë në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies…

Bie numri i rasteve me koronavirus në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë, tetë persona kanë vdekur si pasojë e virusit COVID-19.…

Flet Hoti: Jemi me ju miq, në ditë të mira dhe të vështira

  Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka thënë se është prekur shumë thellë nga lajmi që…